Imajući u vidu navedeno, Sektor za probaciju Ministarstva pravosuđa radi na poboljšanju sigurnosti probacijskih službenika te je tako 2013. godine sklopljen Protokol o suradnji Ministarstva pravosuđa, Sektora za probaciju i Ministarstva unutarnjih poslova, Ravnateljstva policije u izvršavanju probacijskih poslova kojim je omogućeno da probacijski ured, ukoliko to smatra nužnim i korisnim za obavljanje potencijalno rizičnog probacijskog posla prema osobi koja je procijenjena kao visoko rizična osoba ili ukoliko to proizlazi iz drugih okolnosti slučaja, može zatražiti pomoć od policijske uprave. Također, iako rijetko, u suradnji sa Službom osiguranja pravosudnih tijela, organiziraju se pojedinačni dani kada se u probacijskom uredu vrši pretraga nad osuđenicima prilikom ulaska u prostorije ureda. U namjeri osposobljavanja službenika za što adekvatniju reakciju u slučaju opasnosti od napada, 2014. godine Sektor za probaciju izradio je Priručnik za osobnu sigurnost probacijskog službenika, a organizirani su i kratki tečajevi sustava samoobrane Krav Maga te korištenja papar spreja. 

Odlukom o psihosocijalnoj skrbi zaposlenika kaznenih tijela Uprave za zatvorski sustav i probaciju Ministarstva pravosuđa od 19. studenoga 2018. godine propisan je postupak traženja psihološke pomoći. Navedenom Odlukom probacijski službenici, u slučaju kriznih događaja koji imaju obilježja visoko stresnih ili potencijalno traumatskih događaja, imaju mogućnost korištenja psihološke pomoći od strane Odjela za psihosocijalnu pomoć Ministarstva pravosuđa.

<a href="/UserDocsImages//dokumenti/Probacija/slike sa izložbe/Sa porukom/13. Zadar_O1 (49).jpg" target="_blank">Spremi sliku (u kvaliteti za tisak)</a>

Zadnji puta izmijenjeno: petak, 14. lipnja 2019., 15:26
Accessibility

Boja pozadine

Font

Veličina fonta

1

Boja teksta